DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROFESJONALNEJ FOTOGRAFII

Fotografia reklamowa

Jak sprawić, by klient chciał zjeść ciastko, chodzić w ubraniach, które zaprojektowałeś lub kupować oryginalne perfumy? Okazuje się, że w dzisiejszym świecie, by wypromować swoją firmę potrzebujesz naprawdę dobrego fotografa reklamowego.

Czym jest fotografia reklamowa?

Na początku spróbujemy się rozeznać w sposobach, dzięki którym skutecznie uwidacznia się dany produkt. W dużym skrócie: taki jest cel fotografii reklamowej – uwypuklić, uatrakcyjnić, pokazać coś. Uchwycić chwilę w odpowiednim momencie, tak, by … dobrze się sprzedała. Fotografia artystyczna wymaga od nas wyobraźni, fantazji oraz wysublimowanej sztuki kompozycji, ponieważ ta dziedzina, podobnie jak reklamy, bardzo dynamicznie się rozwija. Trzeba wymyślać coraz więcej, żeby zostać zauważalnym – już nie tylko wizerunek ciastka na talerzu uczyni z Twojej cukierni popularne miejsce. Zdjęcie musi być artystyczne, wyrażać coś, opowiadać coś, zachęcać do zakupu…

Wyobraźnia i technika

Dlatego tak często zdarza się, że fotografowie współpracują z tzw. food stylistami. Bowiem żeby zdjęcie było dobre, nie sama wyobraźnia i artystyczny smak wystarczą. Po odpowiednim ułożeniu i skomponowaniu czas na technikę i wyrobiony warsztat.

Przykucie uwagi

Powtarzane jak mantra, nie tylko w każdej agencji reklamowej. W komunikacji z klientem ten element liczy się najbardziej. Klient musi na nas zwrócić uwagę, co jest niełatwym zadaniem w gąszczu reklam, jakie otaczają nas niemal z każdej strony. Nie od dziś wiadomo, że jesteśmy przebodźcowani i wręcz zaśmieceni informacjami. Dlatego by zyskać uwagę klienta, należy działać psychologicznie. Czyli – w ruch pójdą emocje, bliskie elementy oraz elementy sytuacyjne. Na przykład: w deszczowe i bardzo nieprzyjemne dni, dobrze sprawdzi się zdjęcie naszego ciastka w towarzystwie kubka gorącej i parującej herbaty. Całość może być otulona kocem. Z takiego zdjęcia bowiem bije ciepło i to, co każdy człowiek ma ochotę robić w deszczowy i nieprzyjemny dzień, czyli zostać w domu, schować się po kocem i pić gorącą herbatę, przy okazji przegryzając ciasteczkiem. Latem natomiast nasze ciastko możemy zestawić z mrożonym napojem, uwypuklając przy tym lód i kropelki spływające po szklance. Da to poczucie orzeźwienia.

Kolory, kolory…

Kolorystyka zdjęcia również ma niebagatelne znaczenie. Zacznijmy od tego, że najpierw wybieramy pomiędzy kolorami ciepłymi a zimnymi. Czerwienie i pomarańcze działają kojąco, dają uczucie ciepła i spokoju. Natomiast wszelkie niebieskości i zieloności nas orzeźwiają, są energetyczne i pobudzające. To podstawy. Dlatego znając je, trzeba użyć swojej fantazji i działać, nierzadko nawet na przekór… stworzyć coś, co będzie nieoczywiste i zwracające uwagę!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *