DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROFESJONALNEJ FOTOGRAFII

Fotografia reklamowa: zdjęcia płynów

Fotografia reklamowa jest trudną sztuką. Tak, sztuką, pomimo tego, że kojarzy nam się głównie z reklamowaniem produktów i zarabianie na nich. Tak, na kampanie reklamowe wydaje się nieprawdopodobne ilości pieniędzy, ale to nie oznacza, że to, co powstaje jest dalekie od sztuki. Nie sposób odmawiać artyzmu ani techniki widząc niektóre zdjęcia bądź filmy reklamowe.

Klient nasz pan?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. Z jednej strony celem fotografii reklamowej jest pozyskanie klienta, zwrócenie jego uwagi skutecznie, by kupił dany produkt i jeszcze na długie lata pozostał jego fanem. Nie ma lepszej reklamy niż zadowoleni klienci. Z drugiej jednak strony, niekoniecznie chodzi o to, by spełniać w stu procentach oczekiwania klientów. Chodzi również o to, by ich zachwycić, zaskoczyć, nawet, jeśli wydaje im się, że bardzo dobrze nas znają i wiedzą, czego mogą się po nas spodziewać.

Czeladnik fotografii

Jeśli chodzi o fotografię, to bardzo dużo czasem się nam wydaje. Na przykład, czasem wydaje się nam, że posiadanie jako takiego sprzętu, choćby ze średniej półki cenowej, czyni nas z automatu fotografami. Ale fotografię amatorską a fotografię profesjonalną dzielą setki kilometrów… czy słyszeliście kiedykolwiek o fotografie czeladniku? Jeśli jakiś fotograf posiada taki tytuł, oznacza to, że zdobył podstawy w szkole, by zająć się fotografią zawodowo.

Praca pełna wyzwań

Nie jest łatwo zrobić dobre zdjęcie. Wręcz przeciwnie, „dobre” zdjęcia, jeśli pracujesz jako fotograf reklamowy, to o wiele za mało. Musisz robić zdjęcia „wybitne”. Fotografia reklamowa wręcz z każdym miesiącem stawia nowe wyzwania, nie tylko dla fotografów, ale i dla stylistów, osób zajmujących się marketingiem itd.

Fotografowanie płynów

Dobrze jest być specjalistą w jakiejś dziedzinie fotografii reklamowej. Na przykład fotografować ciecze. Działanie w wąskiej dziedzinie daje nam wbrew pozorom większe pole do popisu. Nasza konkurencja nie jest tak duża jak w dziedzinie ogólnej – jeśli jesteśmy fotografem reklamowym i robimy „wszystko”, potencjalny pracodawca na pewno będzie miał nas na liście awaryjnej, jeśli wcześniej znajdzie specjalistę od jakiejś dziedziny, z której zdjęć potrzebuje. Jakie jest zapotrzebowanie na specjalistyczne zdjęcia? Oczywiście, od zleceń. Im więcej robisz zleceń w jakiejś konkretnej dziedzinie, tym więcej zdobywasz doświadczenia i rośnie prawdopodobieństwo, że będziesz dostawał ich więcej.

Żmudna praca

Oglądając piękne zdjęcia reklamowe często nie zdajemy sobie sprawy, ile czasu trwało przygotowanie ich do publikacji. Nierzadko sesje zdjęciowe trwają po kilka-kilkanaście godzin, a przecież sesja do zaledwie mały ułamek całej pracy!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *