DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROFESJONALNEJ FOTOGRAFII

Fotografia reklamowa dla małych firm

Jeśli zacząłeś prowadzić małą firmę, na pewno zastanawiasz się jak ją rozreklamować na tle konkurencji. Jak przeprowadzić skuteczną kampanię reklamową?

Od czego zacząć?

Do dobrej kampanii reklamowej będzie nam potrzebna profesjonalna sesja zdjęciowa. Fotografia reklamowa jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin fotografii. Oraz nieodłącznym elementem w komunikacji z klientem. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrane i przygotowane zdjęcia mają ogromny wpływ na wyniki sprzedaży danych produktów. Wszystko wiąże się z tym, że ludzie są wzrokowcami, a ludzki umysł niejako „koduje” obrazy do naszej świadomości o wiele skuteczniej niż słowa. Dlatego za pomocą świetnego zdjęcia firma jest w stanie przekazać o wiele więcej informacji niż za pomocą nawet najlepszych artykułów. Podobno na zwrócenie uwagi mamy tylko ułamki sekund.

Gdzie zwykle wykorzystuje się zdjęcia?

Zarówno w reklamie jak i w sprzedaży online. Szczególnie ten drugi człon ma obecnie niesamowicie dobre perspektywy rozwoju, jeśli odpowiednio się do niego przyłożymy, wiele zyskamy. Wizualizacje wykorzystuje się również w materiałach prasowych czy w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Najważniejszy jest pomysł

Po pierwsze, liczy się pomysł. Najlepiej jak najdokładniej go rozpisać, będzie liczyło się wszystko, czego oczekujemy od zdjęć. Jakie wartości chcemy przekazać, jakie informacje, na jakie emocje chcemy podziałać. Z czym chcemy się kojarzyć. Trzeba odpowiedzieć również na pytanie, w jaką grupę docelową uderzamy, bo jeszcze nie powstała kampania reklamowa, która podobałaby się wszystkim. Reklamując np. cukiernię musimy sprawić, by to, co pokazujemy wiązało się z przyjemnością i słodkością, marzeniami. Pamiętaj, by wszystkie swoje oczekiwania i pomysły omówić z fotografem i uważnie wysłuchać tego, co on ma na ten temat do powiedzenia.

Kolory

Bawmy się również kolorami, bo barwy również niosą za sobą ukrytą treść (zakodowaną w naszej kulturze) oraz pewne emocje. Jeśli odpowiednio wykorzystasz znaczenia kolorów, odniesiesz sukces. Np. mówi się, że niebieski kolor oznacza profesjonalizm, bezpieczeństwo i opiekę. Jak to zastosujesz do produktów, które chcesz sprzedać? Pooglądaj kampanie reklamowe, które już wyszły, przeanalizuj jakąś dogłębnie i zastanów się, jakie metody zostały w niej wykorzystane. I pamiętaj, najważniejsza jest jakość, a nie ilość. Bombardowanie setką zdjęć już dawno straciło moc sprawczą.

Jakie są rodzaje fotografii reklamowej?

Na koniec krótkie pojęcia, które powinieneś znać. Fotografię reklamową dzieli się na fotografię produktową (najważniejszy jest produkt) i fotografię wizerunkową (produkt znajduje się w tle).Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *